טלפון: 08-9201010

מערכת סגורה - Dive Rite O2ptima

מערכת ה- O2ptima מיוצרת על ידי חברת Dive Rite האמריקאת. המערכת יוצרה בהתאם לסקר שנערך ע”י צוללים טכניים ומנסיונות שנערכו ע”י מדריכי וצוללי החברה.
מערכת ה- O2ptima היא מערכת סגורה מלאה, PO2 קבוע הנשלט על ידי מחשב, בקרה אלקטרונית המובנת עם תוכנת דקומפרסיה. מערכת השליטה האלקטרונית היא של חברת Shearwater Reserch שנחשבת למובילה בתחום המיחשוב למערכות נשימה סגורות.
ה- O2ptima היא ייחודית בשוק המערכות הסגורות, היא תוכננה ונבנתה מניסיונם הרב של מדריכי Dive Rite מיוחד עבור צלילות מערה היכן שיש לשמור על פרופיל נמוך ושעלית חירום אינה אפשרית. לכן המערכת נמצאה כמתאימה במיוחד לצוללי מעמקים וספינות טרופות.
מיקום הריאות מעל הכתף מאפשר פעולת נשימה קלה ונוחה ומאפשר לצוללים להתמודד עם צלילות נגד זרם. מיקום הריאות קרוב למיכל הסופח כך שהגז הננשם עובר דרך קצרה יחסית בתוך מעגל הנשימה. יתרון נוסף הוא הצינורות הקצרים שכך ישנו מעט אוויר במעגל הנשימה דבר החוסך בחמצן. עיצוב ה- O2ptima כולל סיכון מינימלי של הרעלת כימיכלים. 2 מלכודות מים בלולאה יחד עם מיצוב אופקי מאחורי הראש של הסופח, דבר אשר יצר נתיב קשה למעבר מים אל מיכל הסופח.
יתרון גדול אף יותר הוא השימוש בסופח קשיח – ExtendAir המגיע כמחסנית, אשר ניתן להחלפה תוך 3 דקות ואינו מכיל אבק. האבק מגיב במהירות במגע עם לחות ליצירת קוקטייל מסוכן.

השימוש בסופח קשיח פתר 3 תאונות אשר נפוצות במערכות סגורות:

  • סופח מהודק יתר על המידה
  • לא מאפשר מעבר חלק של אוויר.
  • סופח לא מהודק מספיק
  • לא מבצע את פעולת הספיחה כראוי
  • אין אבק מגרגירים

נתוני המערכת:

משקל: כ- 23 ק”ג
ריאות: אחוריות
מיכלים: 2/3 ליטר אלומינים/פלדה
סופח: סופח קשיח המגיע כמחסנית או גרגירים
אלקטרוניקה: מופעלת ע”י Shearwater צג ראשי Petrel ומשני HUD
ווסתים: Dive Rite XT1 עם שסתומי פריקת לחץ
iBov של Divesoft הכוללת בתוכה ADV
מגיעה עם סט ריתמה ובלאדר של Dive Rite