טלפון: 08-9201010

קורס צלילה "צולל טרימיקס ספורטיבי מתקדם" - Adv. Recreational Trimix Diver

בשנת 1919 משער פרופסור אליהו תומפסון שגז ההליום יכול לשמש כתחליף לחנקן על מנת להקטין את ההתנגדות לנשימה בעומק רב. ב- 1939 התגלה ב- US NAVY שלהליום אין השפעה נרקוטית ואינו גורם לשיכרון המעמקים.
עד 1991 הליום היה בשימוש בקרב צוללים רק ב- US NAVY וב- NOAA, וב- 1991 כתב טום מאונט (מנכ”ל ארגון IANTD) מערכי ההדרכה הראשונים לצלילת טרימיקיס, ובכך זכה ארגון IANTD לתואר – “First to teach Trimix”.

קורס זה מיועד לצוללים מתקדמים הרוצים לצלול: עמוק יותר, בטוח יותר, טוב יותר, ולהרבה יותר זמן, דברים שרק תהליך ההכשרה של צולל טכני יכולה לתת. זהו קורס צלילה מעניין ומהנה המלמדת נושאים חדשים מזווית של הצולל הטכני, ללמוד לצלול בסטנדרטים חדשים. הצולל מגלה תחום חדש ומעניין בצלילה הפותח דלתות לקורסים מתקדמים נוספים כגון: צלילה בספינות טרופות, טרימיקס, צלילה לעומקים גדולים, צלילות מערות, מערכות סגורות ועוד.

הקורס נמשך כ-6 ימים וכולל בתוכו שיעורי תיאוריה, צלילות במים מוגנים וצלילות במים פתוחים עד לעומק של 45 מ’.
בשיעורי התיאוריה ילמד הצולל על הציוד הטכני המתקדם, פיסיקה, התנהגות במצבי חירום, שימוש בתערובות נייטרוקס עד 100% חמצן ובתערובות טרימיקס (חנקן, חמצן והליום), תכנון צלילה מתקדם ועוד…
בתוכנית ההכשרה יצללו כ- 7 צלילות בים הפתוח. במהלך השעורים ילמדו החניכים להשתלב בסביבה עם הציוד הטכני המתקדם ויישמו את הנושאים שלמדו: חניות דקומפרסיה בעזרת מכשירים, צלילות עומק, התמודדות עם מצבי חירום בצלילה, שיטות הישרדות במצבי חירום ועוד.

תנאי קבלה:

הסמכה:

בסיום הקורס ובמידה והצולל ביצע את כל המטלות הנדרשות יוסמך לדרגת Advanced Recreational Trimix Diver של ארגון הצלילה המקצועי והמתקדם בעולם IANTD ויהיה רשאי לצלול עד לעומק של 45 מ’, ללא הגבלת זמן דקומפרסיה, שימוש בתערובות נייטרוקס של עד 100% חמצן, ותערובות טרימיקס.

ניתן להאריך את הקורס ולהיות מוסמך כצולל Adv. Recreational Trimix Plus המוסמך לצלול עד 51 מטר.