טלפון: 08-9201010

ספארי צלילות בטיראן

אזור הצלילה העיקרי במסלול זה הוא אזור מצרי טיראן. מצרי טיראן זהו אזור צר התחום ממזרח על ידי האי טיראן וממערב ע"י חופי סיני. יחסית למפרץ אילת העמוק, זהו אזור רדוד יחסית
(כ- 300 מטר מקסימום). מצרי טיראן מחברים את מפרץ אילת לים סוף ודרכם נכנסות ויוצאות כמויות מים גדולות בתהליכי הגאות והשפל. זרמי מים אלו מביאים עמם שלל של מזון ומאפשרים התפתחות אקולוגית מרשימה. ולכן אפשר למצוא במצרי טיראן שוניות אלמוגים מדהימות ומגוון עצום של דגה. כמויות המזון והדגה מושכים לאזור גם את הטורפים שבחבורה ולכן ניתן לראות באתרי הצלילה הללו דגי ים פתוח כגון: טונות, ברקודות, בטאים, כרישי שונית ולעיתים גם כרישים ים פתוח גדולים. רוב הצלילות באזור הן צלילות "דריפט", כלומר קופצים ליד השונית והזרם לוקח אותנו לאורכה.


14.08

בשעה 20:00 פגישה עם נציג WILDDIVE לפני מעבר הגבול.
נעבור את הגבול בצורה מסודרת והסעה מאורגנת לשארם. לינה בספינה בליל ההגעה.
15.08 - "צלילות חימום" - צלילה ראשונה במפרץ הכרישים. בצלילה זו נתרגל לציוד ולתנאים. בנוסף תשמש הצלילה כצלילת רענון למי שזקוק וללא תוספת תשלום.
צלילה שניה ב"גורדון" – צלילה ראשונה במצרי טיראן על מנת להכיר את האזור.
צלילה שלישית לאורך הקיר המערבי של ה"תומאס". צלילת לילה מהנה בצידו הדרומי הרדוד של ה"גורדון".
16.08 - צלילת בוקר באזור התומס כולל תצפית על הקניון המפורסם, לאחר מכן נבצע צלילה בווד האוס ולאורך הקיר המרשים והארוך לאחד הכיוונים בצלילת דריפט נינוחה.
לאחר מכן הספינה תפליג לעגינת לילה בלגונה הדרומית של טיראן.
צלילת דמדומים על הקיר החיצוני של הלגונה וצלילת לילה בתוך הלגונה הדרומית.
17.08-ביום הזה נתמקד באזור הג'קסון ריף. צלילת בוקר מוקדמת בחלקו הצפוני של הג'קסון על מנת לאתר את להקת הפטישנים. לאחר מכן נבצע צלילה שנייה על הקיר המזרחי של הג'קסון.
את הצלילה השלישית נבצע בקיר המערבי של הג'קסון שהוא לדעת רבים האזור היפה ביותר.
ומשם הספינה תפליג לנקודת העגינה ושם נבצע את צלילת הלילה.


18.08 – ביום הזה נצלול בראס מוחמד שכן את את הדברים הטובים משאירים לסוף. הצלילה
הראשונה תהיה על הקיר הצפוני של ריף הכרישים ועד ליולנדה ריף שם ניתן לסיים את הצלילה במים נינוחים. לאחר שנאכל ארוחת הבוקר נפליג מעט צפונה ונצלול במערות הקסומות של אתר Fisherman's Bank
לקראת הצהריים חוזרת הספינה למעגן במפרץ הכרישים שם ממתין לנו רכב ההסעה אל גבול טאבה. מעבר הגבול לישראל בסביבות השעה 20:00.
מסלול זה הינו דוגמא בלבד. ניתן לשנות אתרים על פי בקשת הקבוצה או על פי החלטת הסקיפר בהתאם לתנאי הים. במקרה של שינוי נצלול באתרים שאינם נופלים ברמתם מהאתרים המתוארים.

מחיר למשתתף: 2540 ₪ לאדם בחדר לשניים

המחיר כולל: טיפול סוכן בגבול ומיסי גבול, הדרכה של מדריך ישראלי, מקומי וצוות הספינה, הסעות מטאבה לשארם וחזרה, קבינה משותפת לשני אנשים, כל הארוחות בספינה, מי שתיה, שתייה קלה ושתיה חמה, 3 צלילות יום וצלילות לילה (סה"כ כ 14 צלילות), מכלים ומשקולות.

המחיר אינו כולל: השכרת ציוד צלילה כ 30$ ליום, פנס – 8$ לצלילה, טיפים לצוות כ – 10$ לצולל ליום, נייטרוקס- 10$ ליום צלילה, בירות בהפלגה, מה שאינו כתוב בסעיף 'המחיר כולל'.

הספינה:
הספינה Freedom 8 מבית Sharks Bay עמם אנו עובדים שנים רבות.
לוויילד דייב ידידות חזקה ורבת שנים עם הבעלים אומברק, והישראלים המתארחים שם נהנים מקבלת אורחים מהנה במיוחד. היא ספינה קטנה ונעימה עם שירות מעולה, צוות חברותי ואוכל נפלא.